Irlandczyk 2019 Lektor PL – Cały film po polsku [CDA] – The Irishman

Oglądaj online:

Grubo ponad dekadę trwała praca od pomysłu do powstania „Irlandczyka„. Czekać jednak było warto – Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci razem przed kamerą, pod okiem Martina Scorsese. Opowieść o mafii i śmierci Jimmy’ego Hoffy. W tej konfiguracji możliwy był tylko film bardzo dobry lub wybitny. Dzieło z hukiem zamknęło 63. BFI Londyński Festiwal Filmowy.

Nest Bank Reklama

Najnowszy film Martina Scorsese to dzieło, dla którego każda niepochlebna ocena oznaczałaby klęskę. Z tak dużym budżetem, gwiazdorską obsadą i wolnością daną reżyserowi mieliśmy pełne prawo oczekiwać kina gangsterskiego najwyższej klasy i historii, którą śledzi się z szeroko otwartymi powiekami przez 210 minut. „Irlandczyk” oprócz ścian zachlapanych krwią i brutalnych mechanizmów walki o władzę pokazuje nam również epilog gangsterskiego życia, pokazując, co dzieje się z mordercami, kiedy nie są już w stanie utrzymać rewolweru w dłoni.

Płatny zabójca Frank Sheeran powraca do sekretów, których strzegł jako lojalny członek rodziny przestępczej Bufalino.


Film „Irlandczyk” to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2019. Biograficzny film gangsterski ukazuje historię Franka „Irlandczyka” Sheerana, weterana wojennego, który aby związać koniec z końcem, staje się płatnym zabójcą dla mafioza Russella Bufalino oraz jego przestępczej rodziny. Twórcy skupiają się szczególnie na roli, jaką Sheeran odegrał w głośnym zaginięciu działacza związkowego Jimmy’ego Hoffy.